Для більшості мешканців багатоквартирних будинків в Україні актуальним є питання: а чи вигідно взагалі ОСББ брати кредит на термомодернізацію будинку?
Давайте розберемося на прикладі:
На загальних зборах ОСББ прийнято рішення про модернізацію системи опалення будинку. Вартість проекту 140 тис. грн. Його реалізація дозволить економити на оплаті за теплову енергію мінімум 28 тис. грн. у рік.
У ремонтному фонді накопичено всього 40 тис. грн. У ОСББ є два варіанти вирішення проблеми:
1) використовувати для фінансування проекту лише власні кошти;
2) залучити кредит.

У першому випадку ОСББ знадобиться ще 3,5 роки,щоб накопичити необхідну суму (з 28 тис. щорічно). Проект буде реалізований лише на четвертий рік з моменту прийняття рішення про модернізацію.
Ще п'ять років піде на так званий повернення коштів за рахунок економії. І тільки на дев'ятий рік мешканці будинку зможуть отримати додаткову економію від вкладених коштів.
При цьому ми не враховуємо, що за чотири роки накопичень технічний стан будинку може ще більше погіршитися, а це потягне за собою подорожчання вартості проекту з модернізації(навіть без урахування подорожчання матеріалів та вартості робіт).

Другий варіант – ОСББ може залучити кредит банку та реалізувати проект з модернізації відразу після прийняття такого рішення.
Банк пропонує кредит строком на 3 роки під 20 %, схема погашення кредиту – рівні виплати за кредитом 45 тис. грн. в рік .
На перший погляд взяти кредит для ОСББ це дорого (переплата по кредиту за 3 роки складе 35 тис. грн.).
Але при цьому власники відразу отримують більш комфортні умови проживання,а якщо врахувати заплановану суму економії на оплаті за теплову енергію (28 тис. грн. в рік),то сума щорічних виплат по кредиту стає не такою вже страшною».
В даному прикладі, залучаючи кредит, ОСББ скорочує період повернення коштів за рахунок економії до 6,25 років (проти 9 років при використанні тільки власних коштів).
Вже з другого кварталу сьомого року після реалізації проекту власники почнуть отримувати додаткову економію від вкладених коштів.

Таким чином, стають очевидні переваги використання кредиту для фінансування модернізації багатоквартирного будинку:
• немає необхідності накопичувати повну вартість проекту;
• реалізація проекту можлива відразу після прийняття рішення про модернізацію та отриманні кредиту;
• комфортні умови проживання відразу після реалізації проекту;
• зниження споживання теплової енергії;
• отримання економії на оплаті за теплову енергію;
• виплати по кредиту розтягнуті в часу (останні два чинники знижують фінансове навантаження на власників, оскільки найчастіше щомісячний внесок в ОСББ або підвищується незначно, або не підвищується зовсім).
А в умовах підвищення цін на енергетичні ресурси використання кредитів для здійснення проектів з термомодернізації багатоквартирних будинків стає ще більш вигідним.

ТОВ "Механічний завод", надає безвідсотковий кредит (відстрочення платежу) строком на півроку на придбання твердопаливних котлів нашого виробництва, ТЕПЛО-MZ, потужністю від 60 кВт.