Вибір твердопаливного котла - Час завантаженняЩоб порівняти час роботи різних котлів на одній загрузці слід розуміти, що час згоряння палива визначається такими факторами, як ефективність горіння конкретного виду палива в конкретному котлі, його калорійність, коефіцієнт корисної дії котла і кількість завантаженого палива. І в будь-якому випадку основним фактором будуть тепловтрати будинку. Якщо в один день на вулиці +5 С, а в іншій -30 С, то час роботи на одному завантаженні буде відрізнятися в кілька разів..

Важливим критерієм вибору котла, є, також, встановлена автоматика. Сучасні котли на твердому паливі можуть керувати великою кількістю насосів, змішувальними клапанами, орієнтуватися у своїй роботі на температуру в приміщенні або зміни погоди за вікном, отримувати команди через інтернет або смс-повідомлень з мобільного.

І не забудьте основний критерій оцінки котла — якість. Навіть якщо відкинути всі технічні ноу-хау, приймаючи рішення про купівлю того чи іншого котла просто оцініть якість зварних швів, адже вони повинні витримати багато років у складних умовах постійних перепадів температур. А ще, оцініть котел на твердому паливі, просто порівнявши вага двох котлів однакової потужності і схожих конструкцій — це дозволить вам оцінити реальну товщину металу, з якого виготовлений твердопаливний котел, і таким чином оцінити його запас міцності.