Відомо, що для сучасної системи опалення необхідний як мінімум один циркуляційний насос, а це передбачає наявність електроенергії. В наших умовах можуть виникати перебої, тому необхідно мати альтернативний безперебійний джерело (блок безперебійного живлення, генератор, вітрогенератор).


Розтоплений твердопаливний котел неможливо зупинити газовий або електро-, тому при аварійній зупинці циркуляційного насоса кипіння не уникнути. Якщо ви усвідомлюєте необхідність безперебійного живлення, то, вибираючи твердопаливний котел, вас не буде бентежити електронний блок управління і вентилятор, встановлений на котлі.


Отримати повністю незалежну систему опалення можна єдиним (дідівським) методом гравітаційної циркуляції, коли нагріта вода за рахунок різниці температур піднімається по центральному стояку великого діаметру в верхню точку будівлі і звідти по невеликих ухилах через радіатори опускається вниз.

 

Тільки у випадку застосування такої гравітаційної системи має сенс вибирати котел, який не обладнаний електронним блоком управління.

Відсутність стабільної регулювання температури і низька ефективність такого котла протистоять повної енергонезалежності, навіть коли в окрузі не буде електрики, у вашому будинку буде тепло і затишно. Однак, на практиці більшість людей віддаю перевагу сучасні системи з циркуляційними насосами і додатковими джерелами живлення.