Осадова порода рослинного походження, що складається з вуглецю та інших хімічних елементів. Склад вугілля залежить від віку: старші всіх антрацит, молодше кам'яне вугілля, наймолодший — бурий. Залежно від старіння має різну вологість. Чим молодше — тим більше вологи. Вугілля в процесі горіння забруднює навколишнє середовище, плюс спікається в шлак і осідає на колосниках у котлі. Це перешкоджає нормальному горінню. Також шкідливий для середовища компонент вугілля, який в атмосфері перетворюється в сірчану кислоту — сірка. Однак для поставок приватним клієнтам постачальники намагаються максимально зменшити показник вмісту сірки, щоб убезпечити покупців. Утім і сьогодні є сучасні котли розраховані на вугілля.

 

 

Теплота згоряння вугілля:

Вид вугілля Питома теплота згорання вугілля  
  кДж/кг ккал/кг
Бурий 14 700 3 500
Кам'яний 29 300 7 000
Антрацит 31 000 7 400

Горіння твердого палива може сильно відрізнятися в показниках, наведені цифри в таблиці дуже приблизні, оскільки стосуються концентрату. За фактом значення можуть сильно змінюватися в залежності від географії видобутку, підвиди і вмісту мінеральних речовин. Крім самого вугілля також можна зустріти пресовані брикети з низькозбагаченого вугільного шлаку.

Всі ці види палива на сьогодні, є альтернативним видом отримання енергії.Плідний розвиток економіки будь-якої країни пов'язано зі зростаючими потребами в енергії. Варто розуміти, що викопні джерела енергії по-перше забруднюють навколишнє середовище, а по-друге не є відновлюваними. Тому явна перевага на даний момент у альтернативних джерел енергії. Так як ціни на тверде паливо значно нижче в порівнянні з іншими видами палива. Однак не варто забувати про пожежонебезпека даних видів палива і передбачати заздалегідь котельніприміщення, для яких потрібно використовувати спеціальні вогнестійкі матеріали для стін.