Враховуючи нестабільну ситуацію з газом, твердопаливний котел є гарною альтернативою газовим котлам. Сучасний твердопаливний котел володіє рядом переваг по зручності експлуатації, в ефективній системі опалення обов'язково присутній циркуляційний насос, для якого необхідно безперебійне харчування, з цього питання з харчуванням потрібно вирішувати незалежно від того, який у вас котел. Більш прості твердопаливні котли з не дуже високим ККД не залишить ваш будинок без тепла навіть при відсутності електроенергії (звичайно, якщо у вас стара гравітаційна система).

Твердопаливний котел - це теплогенератор, який передає енергію, що виділяється при спалюванні палива теплоносію. Основний критерій при виборі котла - це його ККД.
Котли на твердому паливі бувають чавунні і сталеві. Чавунний котел має великий розрахунковий строк експлуатації, але при цьому має ряд мінусів, завдяки яким найпопулярнішими є сталеві твердопаливні котли.

Форма теплообмінника чавунних котлів далека від досконалості, тому навідуватися до топці доводиться дуже часто, температурний перепад або замерзла вода в котлі, а також механічне пошкодження може ВИКЛИКАТИ течу котла. Ремонт чавунних котлів дуже проблематичний, виробники запевняють, що луснувшу чавунну секцію можна поміняти, але насправді поміняти секцію на котлі, який пропрацюв пару сезонів практично неможливо із-за нагару, який утворився.


Форма теплообмінника сучасного сталевого котла дозволяє отримати максимальний ККД, а якщо виникне проблема з течею, то її може усунути кваліфікований зварник. Якісний твердопаливний котел має достатню товщину сталі на теплообміннику і тому при правильній експлуатації прослужити дуже довго.