Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Враховуючи нестабільну ситуацію з газом, твердопаливний котел є гарною альтернативою газовим котлам. Сучасний твердопаливний котел володіє рядом переваг по зручності експлуатації, в ефективній системі опалення обов'язково присутній циркуляційний насос, для якого необхідно безперебійне харчування, з цього питання з харчуванням потрібно вирішувати незалежно від того, який у вас котел. Більш прості твердопаливні котли з не дуже високим ККД не залишить ваш будинок без тепла навіть при відсутності електроенергії (звичайно, якщо у вас стара гравітаційна система).

Твердопаливний котел - це теплогенератор, який передає енергію, що виділяється при спалюванні палива теплоносію. Основний критерій при виборі котла - це його ККД.
Котли на твердому паливі бувають чавунні і сталеві. Чавунний котел має великий розрахунковий строк експлуатації, але при цьому має ряд мінусів, завдяки яким найпопулярнішими є сталеві твердопаливні котли.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Наприклад, уточніть, яким паливом користуються ваші сусіди, де його купують і скільки це коштує. По калорійності найкращим паливом є кам'яне вугілля, насіння або горіх бажано марки Д і Р (довгополуменеве, газовий). Наприклад, якщо для вас у вигляді палива підходить вугілля, перед покупкою котла обов'язково уточніть, чи є для цього котла вугілля основним паливом, чи він розрахований для роботи на дровах, а вугілля є додатковим паливом. Це дуже важливий момент, так як продавці іноді вказують два виду палива, але не уточнюють, якою основною. Якщо ваш вибір - це дрова, будьте готові, що підкидати їх потрібно буде приблизно в два рази частіше, ніж вугілля.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Брикети — це тверде паливо, утворене в процесі стиснення відходів процесу деревообробки (стружка, тріски, деревний пил), а також господарські відходи (солома, лушпиння), торфу.

Паливні брикети зручні для зберігання, при виготовленні не використовуються шкідливі зв'язувальні речовини, тому даний вид палива екологічно чистий. При горінні не іскрять, не виділяють чадного газу, горять рівномірно і плавно, чим забезпечують досить довгий процес згоряння в камері котла. Крім твердопаливних котлів використовуються в домашніх камінах і для приготування їжі на грилі наприклад).

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

По суті той же принцип виробництва що і у брикетів. Цікавий процес виробництва —В якості сполучного речовини використовується лігнін(рослинний полімер). Матеріали ті ж що і брикетів: кора, стружка, солома, картон. Спочатку сировина подрібнюється до стану пилку, потім, після сушіння, спеціальний гранулятор формує з маси гранули спеціальної форми. Ціни на тверде паливо даного виду найвищі — це обґрунтовано складністю виробництва і популярністю в покупців.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Дрова - Дерев'яні шматки, призначені для отримання тепла шляхом спалювання у котлах для опалення на твердому паливі, топках передбачених для дров. Для зручності довжина полін найчастіше 25-30 см. Для найбільш ефективного використання необхідний максимально низький рівень вологи. Для опалення необхідно як можна більш повільне згоряння. Також крім опалення, дрова можуть використовуватися наприклад бойлерах для твердого палива. Найкраще за цими параметрами підходять листяні породи: дуб, ясен, ліщина, глід, береза.Гірше — хвойні дрова, так як сприяють відкладенню смоли і мають низьку теплотворність, при цьому швидко прогорають.

 

Порівняльна таблиця теплотворної здатності різних видів деревини, горіння твердого палива:

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Осадова порода рослинного походження, що складається з вуглецю та інших хімічних елементів. Склад вугілля залежить від віку: старші всіх антрацит, молодше кам'яне вугілля, наймолодший — бурий. Залежно від старіння має різну вологість. Чим молодше — тим більше вологи. Вугілля в процесі горіння забруднює навколишнє середовище, плюс спікається в шлак і осідає на колосниках у котлі. Це перешкоджає нормальному горінню. Також шкідливий для середовища компонент вугілля, який в атмосфері перетворюється в сірчану кислоту — сірка. Однак для поставок приватним клієнтам постачальники намагаються максимально зменшити показник вмісту сірки, щоб убезпечити покупців. Утім і сьогодні є сучасні котли розраховані на вугілля.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Відомо, що для сучасної системи опалення необхідний як мінімум один циркуляційний насос, а це передбачає наявність електроенергії. В наших умовах можуть виникати перебої, тому необхідно мати альтернативний безперебійний джерело (блок безперебійного живлення, генератор, вітрогенератор).


Розтоплений твердопаливний котел неможливо зупинити газовий або електро-, тому при аварійній зупинці циркуляційного насоса кипіння не уникнути. Якщо ви усвідомлюєте необхідність безперебійного живлення, то, вибираючи твердопаливний котел, вас не буде бентежити електронний блок управління і вентилятор, встановлений на котлі.


Отримати повністю незалежну систему опалення можна єдиним (дідівським) методом гравітаційної циркуляції, коли нагріта вода за рахунок різниці температур піднімається по центральному стояку великого діаметру в верхню точку будівлі і звідти по невеликих ухилах через радіатори опускається вниз.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Якщо котел купується як резервний і буде працювати зрідка, абсолютно не має сенсу купувати найдорожчий і самий досконалий котел на твердому паливі.
В тому випадку, якщо потрібен котел для постійного опалення, доводиться шукати компроміс між вартістю і зручністю експлуатації.

Недорогі котли, як правило, мають невелику площу теплообмінника і недостатню товщину сталі (якщо це сталевий котел). Більш дорогі і вчинені котли можна дізнатися за великої ємності води та значній вазі.

Тривожним сигналом може бути невисока максимальний тиск котла в нормальному котлі - це не менше 2 Бар.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

В європейських країнах широке поширення отримали твердопаливні котли, обладнані пристроями автоматичної подачі палива.

І це не випадково - вони володіють величезними перевагами, якими, на жаль, наш споживач не може скористатися в повному обсязі з-за високої вартості обладнання, відсутність серйозної сервісної підтримки (в якій потребують рушійні механізми цих котлів). Котли з подачею можуть працювати в залежності від типу пальника на таких видах палива як вугілля фракцією до 25 мм, деревні гранули (pellets), суха деревна стружка. Найголовніша перевага в тому, що, завантаживши бункер один раз, до котла не потрібно звертатися довгий час від трьох до семи і більше днів залежно від розмірів бункера. ККД цих котлів дуже високий, викиди в атмосферу мінімальні, встановлена температура підтримується стабільно, що дозволяє використовувати погодозалежній програматори. Природно, для роботи цих котлів необхідно автономне електричне живлення - простим бесперебойником тут не обійтися.

Ще одне цікаве рішення камін з водяною сорочкою який виконує роль твердопаливного котла.

Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Димар твердопаливного котла в ідеалі повинен бути утепленим - труба сендвіч або гильзованный цегляний. Висота його повинна складати мінімум 6 метрів, а перетин потрібно уточнювати в залежності від котла. У випадку (економ - варіант) можна обійтися й не утепленим димарем, але без конденсатовідвідника, термін служби котла може значно скоротитися.

Вертикальна труба димоходу в нижній частині повинна закінчуватися лійкою або ревізією, а патрубок від котла повинен бути вмонтований декілька вище за допомогою трійника, тоді кислотний конденсат, що виділяється при перепаді температур, стікатиме у ревізію, а не в ваш котел.

Для більш ефективної експлуатації твердопаливного котла при можливості рекомендується встановлювати більшу термоізолюючу буферну ємність і додаткову автоматику це дозволяє значно збільшити час між закладками палива. На жаль, не завжди є можливість спорудити буферну ємність, яка в ідеалі повинна відповідати 50 літрів на 1 кВт.

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Вибір твердопаливного котла - Час завантаженняЩоб порівняти час роботи різних котлів на одній загрузці слід розуміти, що час згоряння палива визначається такими факторами, як ефективність горіння конкретного виду палива в конкретному котлі, його калорійність, коефіцієнт корисної дії котла і кількість завантаженого палива. І в будь-якому випадку основним фактором будуть тепловтрати будинку. Якщо в один день на вулиці +5 С, а в іншій -30 С, то час роботи на одному завантаженні буде відрізнятися в кілька разів..

Важливим критерієм вибору котла, є, також, встановлена автоматика. Сучасні котли на твердому паливі можуть керувати великою кількістю насосів, змішувальними клапанами, орієнтуватися у своїй роботі на температуру в приміщенні або зміни погоди за вікном, отримувати команди через інтернет або смс-повідомлень з мобільного.

І не забудьте основний критерій оцінки котла — якість. Навіть якщо відкинути всі технічні ноу-хау, приймаючи рішення про купівлю того чи іншого котла просто оцініть якість зварних швів, адже вони повинні витримати багато років у складних умовах постійних перепадів температур. А ще, оцініть котел на твердому паливі, просто порівнявши вага двох котлів однакової потужності і схожих конструкцій — це дозволить вам оцінити реальну товщину металу, з якого виготовлений твердопаливний котел, і таким чином оцінити його запас міцності.

Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Сьогодні в Україні оголошено курс на зниження енергоспоживання в житлово-комунальній сфері та підтримки проведення заходів з термомодернізації будівель.
Ефект від реалізації проекту з термомодернізації будинку або квартири,власники відчують з першого дня - це підвищення комфорту проживання, зниження теплоспоживання та, відповідно, зниження витрат на теплову енергію.
З досвіду країн-сусідів Польщі та Чехії, після проведення таких робіт, витрати на оплату теплової енергії знижуються на 15-20%, а вартість "квадратних метрів" такого житла збільшується на 8-10%.

Таким чином виникає питання: "Де взяти гроші на термомодернізацію квартири чи будинку?"

Детальніше...
Твердотопливные котлы Тепло - MZ
Mechanicheskiy Zavod Ltd

Для більшості мешканців багатоквартирних будинків в Україні актуальним є питання: а чи вигідно взагалі ОСББ брати кредит на термомодернізацію будинку?
Давайте розберемося на прикладі:
На загальних зборах ОСББ прийнято рішення про модернізацію системи опалення будинку. Вартість проекту 140 тис. грн. Його реалізація дозволить економити на оплаті за теплову енергію мінімум 28 тис. грн. у рік.
У ремонтному фонді накопичено всього 40 тис. грн. У ОСББ є два варіанти вирішення проблеми:
1) використовувати для фінансування проекту лише власні кошти;
2) залучити кредит.

Детальніше...