Димар твердопаливного котла в ідеалі повинен бути утепленим - труба сендвіч або гильзованный цегляний. Висота його повинна складати мінімум 6 метрів, а перетин потрібно уточнювати в залежності від котла. У випадку (економ - варіант) можна обійтися й не утепленим димарем, але без конденсатовідвідника, термін служби котла може значно скоротитися.

Вертикальна труба димоходу в нижній частині повинна закінчуватися лійкою або ревізією, а патрубок від котла повинен бути вмонтований декілька вище за допомогою трійника, тоді кислотний конденсат, що виділяється при перепаді температур, стікатиме у ревізію, а не в ваш котел.

Для більш ефективної експлуатації твердопаливного котла при можливості рекомендується встановлювати більшу термоізолюючу буферну ємність і додаткову автоматику це дозволяє значно збільшити час між закладками палива. На жаль, не завжди є можливість спорудити буферну ємність, яка в ідеалі повинна відповідати 50 літрів на 1 кВт.

Варто відзначити, що буферна ємність меншого обсягу так само може зробити експлуатацію твердопаливного більш зручною. Всім відомо, що будь-яка система опалення повинна бути обладнана запобіжними клапанами, які в разі аварійної ситуації скидають тиск, для твердопаливного котла це дуже важливий момент і тому рекомендується ставити два скидні клапани як на подачу, так і на обратку.

Взагалі в ідеальному випадку обв'язку твердопаливного котла повинні виробляти монтажники, які мають досвід роботи саме з котлами такого типу.
Котли на твердому паливі в часи постійно піднімається ціни на газ є гарною альтернативою для опалення вашого будинку, - адже запас палива можна сформувати ще влітку, і взимку ні від кого не залежати.